ZERTIFIKATE UND PRÜFUNGEN

06/2015  Übersetzerprüfung – Deutsch (allgemein beeidigte und staatlich geprüfte Übersetzerin)

06/2011  Übersetzerprüfung – Englisch (allgemein beeidigte und staatlich geprüfte Übersetzerin)

05/2009   Staatsprüfung – Englisch (C2)

05/2005   Staatsprüfung – Deutsch (C2)

05/2005   Die Zentrale Oberstufenprüfung (C2)

BILDUNG

09/2004 – 05/2005  E-KU, das Institut der Sprachen- und interkulturellen Kommunikation, NITRA

09/1999 – 05/2004  die Hotelschule von Ludovit Winter, PIEŠŤANY

Mein Name ist Veronika Vagánková und ich bin Mitglied im Slowakischen Verband für Übersetzer und Dolmetscher (SAPT). Seit 2003 bin ich als Übersetzerin tätig. 2011 (Englisch) und 2015 (Deutsch) habe ich auch Erstellung der beglaubigten Übersetzungen zugelegt.

Meine Sprachkenntnisse habe ich während eines Post-Abiturienten-Studiums und durch Beschäftigung in transnationalen Konzernen erworben. Ich konnte Erfahrung in mehreren Rechtsgebieten insbesondere jedoch in diversen Zweigen des Zivil- und Strafrechts sammeln. Bei jeder Übersetzung wird auf die von mir gebotene Sorgfalt geachtet. Ebenso lege ich Wert auf individuelle und zuverlässige Kundenbetreuung. Ihre höchste Zufriedenheit mit meinem Arbeitserfolg bedeutet für mich eine hohe Motivation für die Zukunft, die Motivation immer an sich arbeiten und beruflich zu wachsen.

Ich nehme an diversen Workshops und Seminaren teil, die übersetzungsrelevante Erläuterungen einzelner Rechtsgebiete zum Gegenstand haben. Diese werden von RechtsanwältInnen oder von Dolmetschinstituten geleitet. Darüber hinaus lese ich täglich ausländische Presse und Lehrwerke aus dem Gebiet Fremdsprachen. Ich bilde mich insbesondere im Rechtsgebiet fort und erstellen Datenbanken mit Fachausdrücken.

Aus diesen Gründen bin ich imstande, Ihnen Qualitätsübersetzungen zu einem vernünftigen Preis zu bieten, wobei eine langfristige Zusammenarbeit nicht ausgeschlossen ist. Ihre 100%ige Zufriedenheit mit meiner Arbeitsleistung bedeutet für mich eine hohe Motivation für die Zukunft und das Bestreben, ständig an mich zu arbeiten und beruflich zu wachsen. Das Stillschweigen über Ihre persönlichen Angelegenheiten zu bewahren, halte ich für selbstverständlich.

REFERENZEN

Im März 2018 habe ich bei Frau Vagankova eine Übersetzung von AGB (allgemeine Geschäftsbedingungen) von der deutschen ins englische Sprache für meine Webseite bestellt. Die Überweisung wurde von Frau Vagankova rechtzeitig, relativ schnell und korrekt gemacht. Ich habe die Übersetzung selbst kontrolliert, dort war keinerlei Fehler drinnen. Ich würde mich nächstes Mal gerne zur Frau Vagankova wenden. Das Service ist empfehlenswert.

Alexey Fedotov MA

I am satisfied with the received services from Veronika. The translation was performed on time and communication was clear. Recommended.

Giorgia M.

Professional approach, reasonable price and fast certified translation for official purposes. I recommend the service and, if necessary, I`m going to use the service again.

Christine V.

Naša spoločnosť je spokojná s prekladateľskými službami p. Vagánkovej. Preklad je spracovaný na profesionálnej úrovni a vždy je dodržaný termín spracovania prekladu na, ktorom sme sa dohodli.

Ing. Marián Šupa
ŠUPA TECHNIKA

Veľmi pekne Vám, slečna Veronika, ďakujem za odborný preklad do anglického a nemeckého jazyka, ktorý mi dopomohol dosiahnuť ciele v mojom profesijnom i súkromnom živote.

Milada FARKAŠOVÁ

Moja skúsenosť s prekladom Veroniky Vagánkovej je výborná. Bol som veľmi spokojný s profesionálnym prístupom. Potreboval som riešiť súrne jeden obchodný rozhovor v nemčine a Veronika bola veľmi ochotná, súhlasila s tým, že ju zoberiem na viac ako pol dňa aj s cestou a bude tlmočiť náš obchodný rozhovor s nemecky hovoriacim partnerom. Určite ju odporúčam každému, kto potrebuje pomôcť v tomto smere. Skvelá práca. Ďakujem 😊

Miroslav Bobák
konateľ FINPO MB s.r.o.

Na základe našej spolupráce by sme chceli vyzdvihnúť Vašu promptnosť, ochotu a profesionálny prístup. Veľmi oceňujeme vysokú kvalitu prekladu a jeho presnosť. Určite radi využijeme Vaše služby v budúcnosti a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

CK Hydrotour

S prekladateľskými službami sme veľmi spokojní, čo nás veľmi potešilo bola časová flexibilita a rýchlosť prekladu.

Pavol Dano
PLK Technika s.r.o.

Za mňa obrovská spokojnosť, skvela komunikácia, rýchle dodanie, super prístup. Ak sa ma niekto spýta na preklad, tak určite odporučím Veroniku.

Mário Sokolovský
web designer
mario.sokolovsky@gmail.com

So službami pani prekladateľky som bola spokojná. Oceňujem ústretovosť, rýchlosť a precíznosť. Ľudský a zodpovedný prístup ju predurčujú k rozhodnutiu pre využitie jej jazykových schopností. 

Mária

Ďakujem za kvalitne vypracovaný a včasne dodaný preklad a teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Lucia Naat
e-shop glamsy.eu

Služby Veroniky Vagánkovej musím len odporúčať bol som nad mieru spokojný. Určite sa na ňu ešte obrátim ak budem potrebovať nejaké doklady preložiť . Pomer rýchlosť cena kvalita nie je o čom diskutovať,  za mňa  naozaj  veľká spokojnosť. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

Marek Duchoň

Veronika Vaganková mi viac krát prekladala odborne texty a abstrakty do mojich prac. Spolupráca s ňou bola vždy na profesionálnej úrovni a jej preklady sa vyznačujú odbornosťou a kvalitou. Do budúcna by som opäť oslovila Veroniku s mojimi ďalšími požiadavkami na preklad, nakoľko som bola s jej prístupom a pracou vždy spokojná.

Erika H.

Prekladateľské služby hodnotím veľmi pozitívne, chcem hlavne vyzdvihnúť rýchlosť prekladu a promptnú odpoveď. V prípade ďalšieho prekladu by som sa určite obrátila na Vás znovu.

Andrea Ch.

Veľká spokojnosť s prekladom vysvedčení! Kvalitný preklad, dôslednosť, rýchle vyhotovenie, profesionalita.

Laura B.

Spokojnosť na prvom mieste, prístup, rýchlosť a kvalita prekladu na úrovni.

Ingrid Kaluza
Horné Trhovište

So službami sme boli veľmi spokojní, vybavené rýchlo a bez problémov.  Ďakujeme.

Lenka N.

Profesionalita a promptnosť.

Mgr. Petra Dzíbelová
Na moste (butik)

Pani prekladateľka je spoľahlivá a veľmi ústretová, preklad mi urobila veľmi promptne, napriek tomu, že mala toho veľa.

Silvia Repciková

Veronika, veľmi si nám pomohla s prekladom do zahraničia. Si veľmi šikovná a obetavá. Veľmi si toho vážime, čo si pre nás spravila. Nikdy na teba nezabudneme, nech sa ti v živote darí. Veľká vďaka.

Gabika Č.

Prekladali ste pre moju sesternicu Eriku S., ale riešila som to ja a chcela by som u vas vyzdvihnúť ochotu, profesionalitu a rýchly prístup a hlavne aspoň teda podľa toho ako sme si písali mi prídete veľmi milá a ochotná pomôcť.

Jana S.

Spoľahlivosť, profesionálny prístup, veľmi rýchle a kvalitné služby.

Lukáš I.

Profesionálne služby. Odporúčam!

Marián  M.

Slider